ogłoszenia dodaj obiektkontakt
powrót na stronę główną noclegi Pogorzelica powrót na stronę główną

Miejsce na reklamę
tel. (075) 64 19 919


Znajdź na stronie


Dodaj obiekt gratis
drzewo noclegów


MIEJSCOWOŚĆ - Niechorze

Niechorze (do 1945 niem. Horst, Ostseebad Horst) – wieś sołecka w północno-zachodniej Polsce, położona w województwie zachodniopomorskim, w powiecie gryfickim, w gminie Rewal między Rewalem a Pogorzelicą nad Bałtykiem.

We wsi znajdują się latarnia morska, która stoi na wysokim klifie, Muzeum Rybołówstwa Morskiego, mały park, w którym znajduje się głaz z tablicą upamiętniającą 27. rocznicę "wyzwolenia" Niechorza, a także remiza Ochotniczej Straży Pożarnej, ośrodek zdrowia, apteka, kino, urząd pocztowy, przedszkole, szkoła podstawowa, kościół św. Stanisława BM, stacja kolei wąskotorowej Gryfice-Pogorzelica, przystanek autobusowy, ośrodki wczasowe, hotele, pensjonaty, kwatery prywatne, campingi, pola namiotowe, zespół sportowo-rekreacyjny (boiska do piłki nożnej, koszykówki, siatkówki oraz korty tenisowe) .

Na początku Niechorze było typową wsią rybacką. Jego charakterystyczną dominantą widokową jest wybudowana w 1866 roku latarnia morska. Rozwój wsi jako kąpieliska datuje się od XIX wieku, ale jego prawdziwy rozkwit zaczął się w 1870 roku. W 1889 roku zarejestrowano tu już 700 letników, a przed I wojną światową, przyjechało ich do Niechorza trzykrotnie więcej. Na ich potrzeby tuż przy plaży, na płyciźnie, wybudowano na palach imponujących rozmiarów pawilon kąpielowy (Familienbad), który dziś możemy podziwiać jedynie na przedwojennych widokówkach. 1 lipca 1896 roku otwarto pierwszą, zachodnią linię Gryfickiej Kolei Wąskotorowej łączącą Gryfice z Niechorzem.

Atrakcje:

  • Latarnia morska (45 m) zbudowana w 1866 roku na klifie i odbudowana w 1948. Z tarasu latarni roztacza się wspaniały widok na jezioro Liwia Łuża i Bałtyk.
  • Muzeum Rybołówstwa Morskiego przy Al. Bursztynowej 28.

 

 

Atrakcje

LATARNIA MORSKA, MUZEUM RYBOŁÓWSTWA MORSKIEGO,


NOCLEGI
Jeśli chciałbyś umieśćić link do tej strony, poniżej masz gotowy kod.

ONLINE 20 (1) licznik: strona główna | mapa strony | kontakt | dodaj obiekt | Panel klienta
Strona wygenerowana w 0.254 sek.